YARATICILIK AŞKINA! ‘’Doğada içsel keşif kampı”

kamp

YARATICILIK AŞKINA!

‘’Doğada içsel keşif kampı” 

26-30 Nisan @ Pastoral Vadi – Fethiye

Biz üçümüz; Gamze Yalçın, Alper Akçay ve Şeyma Özcan bir hayal kurduk;  içinde yoga, meditasyon, dans, müzik ve resim sanatının, yani bir sürü güzel şeyin olduğu bir kamp. Yaratıcı enerjiyi keşfedip kutlayabileceğimiz, doğanın kalbinde geçireceğimiz 4 gece 5 gün. 26-30 Nisan arası, doğanın yaratıcılığının iyice uyandığı zamanlarda, harika bir ekolojik çiftlik olan Pastoral Vadi’de buluşuyoruz!

Yaratıcı enerji hepimizin içinde bir hediye gibi duruyor.  O keşfedildiğinde, kullanıldığında, bir formdan öbürüne, bir halden diğerine doğru ”kalpten” gelen bir hevesle dönüştüğünde çok şifalı ve iyileştirici bir özelliğe sahip. Yaratıcı enerjimiz yüzeyden derine bedenimizin içinde saklı. Bu kampta, her birimizin eşsiz birer yaratım olduğu gerçeğinden yola çıktık.

Yapacağımız çalışmalarda amacımız,çemberin içindeki herkesin kendi içindeki ”eşsiz ve biricik” olanla temas etmesi için bir alan yaratmak. Bu alanda, doğanın verdiği ilhamla dinginleşen zihnin ardında bekleyeni görmek, hissetmek ve deneyimlemek. Zihin sessizleştiğinde, kalp devreye girer; herşeyi yaratan kaynakla olan bağlantımız tazelenir. Kalbimizle algılamaya, kalbimizle eyleme geçmeye başlarız ve bu taze bilinç her ne yapıyorsak ona doğru akar.

Yol, bizi bu çok heyecanlandığımız, şimdiye kadar bir benzeri görülmemiş kamp için bir araya getirdi.  Bedenini, yaratıcılığını,  sesini,  nefesini keşfetmek ve kutlamak için sen de katıl ve bu deneyimin bir parçası ol! Aşağıda detaylarıyla görebileceğiniz program dışında kalan zamanlarda siz de içinizden geldiği gibi doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kampa katılmak için herhangi bir yoga, meditasyon, dans, hareket, resim veya müzik deneyiminiz olması gerekmiyor. Eğer herhangi bir sağlık sorununuz ya da harekete engel bir durumunuz varsa lütfen seymaya@gmail.com’a yazarak durumunuzla ilgili bilgi vermeyi ihmal etmeyin.

Gelirken yanınızda not defterlerinizi ve boya kalemlerinizi getirmenizde fayda var. Ayrıca, kendi yoga matınızı, yoga yaparken daha rahat etmenizi sağlayacak spor kıyafetleri, küçük bir yastık, bir battaniye veya şal, mayo, güneş koruyucu, suya dayanıklı terlik, yürüyüş ayakkabısı, akşam serin olursa diye her ihtimale karşı bir mont vs. almanızda fayda var.

PROGRAM

Kampımız, 26 Nisan Çarşamba akşam dersiyle başlayıp, 30 Nisan Pazar günü sabah dersiyle sona erecektir. Toplam 11 dersi ve tüm ekstra aktiviteleri kapsamaktadır.

26 Nisan Çarşamba

17.00-18.30: Tanışma, Şeyma ile Yoga & Meditasyon: ‘’Yuvaya Dönmek’’

19.00-20.30 Akşam Yemeği

21.00-22.00 Yeni Ay Meditasyonu : ‘’Niyetler, dilekler’’

27 Nisan Perşembe

7.30-9.00 Şeyma ile Yoga & Meditasyon: ‘’Özgür Beden, Özgür Zihin’’

9.00-10.30 Kahvaltı

13.00-14.30 Alper ile ‘’Dokunma Sanatı’’

17.00-18.30 Gamze ile ‘’Boyaların Sihirli Dünyası’’

19.00-20.30 Akşam Yemeği

21.00-22.00 Belgesel Gösterimi

28 Nisan Cuma

7.30-9.00 Şeyma ile Yoga & Meditasyon: ‘’Kalbe Giden Yol’’

9.00-10.30 Kahvaltı

13.00-14.30 Alper ile ‘’Öz’den Hareket’’

17.00-18.30 Gamze ile ‘’Herkes Resim Yapabilir’’

19.00-20.30 Akşam Yemeği

21.00-22.00 Ateş Başı Müzik

29 Nisan Cumartesi

7.30-9.00 Şeyma ile Yoga & Meditasyon: ‘’Yeniye Yer Aç!’’

9.00-10.30 Kahvaltı

13.00-14.30 Alper ile ‘’Beden Haritalama ve Yaratıcı Hareket’’

17.00-18.30 Gamze ile ‘’Suluboya’da Deneysel Keşifler’’

19.00-20.30 Akşam Yemeği

21.00-22.00 Ateş Başı Müzik, Dans ve Niyetler

30 Nisan Pazar 

7.30-9.00 Şeyma, Alper ve Gamze ile Kapanış: ‘’Yaşasın Yaratıcılık!’’

9.00-10.30 Kahvaltı

12.00 Kamptan Ayrılış

 

PASTORAL VADİ HAKKINDA 

www.pastoralvadi.com

Fethiye’nin Yanıklar Köyünde çam ormanlarıyla çevrili bir vadinin ortasında, Kargı Çayının yanı başında, keçi, koyun, tavuk, ördek ve at gibi çiftlik hayvanlarının da yer aldığı 42 dönüm büyüklüğündeki  zengin biyolojik çeşitliliğe sahip bir arazi üzerinde, ekolojik yöntemlerle sebze ve meyve yetiştiriyoruz. Ekolojik mimari yaklaşımıyla tasarlanan taş, ahşap ve kerpiç evlerimizde yılın 12 ayı konuklarımızı ağırlıyoruz

Ahşap ve kerpiç olmak üzere iki adet çok amaçlı salonlarımız ile yoga kamp ve inzivalarına, dans, terapi ve meditasyon çalışmalarına, kişisel gelişim seminerlerine ve yaz aylarında ailelerin de katıldığı çocuk kamplarına ev sahipliği yapıyoruz.

Akdeniz mutfağının özelliklerini taşıyan sağlıklı yemeklerimizi odun ateşinde ve tandırda, yöresel ve geleneksel yöntemlerle hazırlıyor, konuklarımıza sunuyoruz. Ayrıca yine odun ateşinde hazırladığımız çay, kahve ve bitki çaylarını gün boyu, taze olarak ikram ediyoruz.

Binlerce yıllık tarihsel süreç içinde birbirlerinden etkilenen Likya, Roma, Bizans ve Osmanlı uygarlıklarına tanıklık eden eski kent yerleşimleri ile aynı coğrafyada yer alıyoruz. Barış ve dostluğun simgesi Kaya Köyü, bir doğa harikası olan Ölüdeniz, Saklıkent Kanyonu, Kelebekler Vadisi, Göcek, Fethiye Körfezinin koyları ve adaları; bu coğrafyayı süsleyen güzellikler.

Fethiye’ye 15 km, Dalaman Havaalanına 40 km, Fethiye-Muğla anayoluna 3 km, denize ise 5 km uzaklıktayız.

ÜCRET 

Tüm derslere ve ekstra çalışmalara katılım 17 Şubat tarihine kadar indirimli (early bird) nakit ödeme ile 700 TL daha sonraki başvurularda 850TL’dir. Bu ücrete, resim yapmakta ve hareket etmekte kullanılacak boya, fırça, kağıt, aksesuar vb. gibi ekstra malzemeler dahil, konaklama ve yol hariçtir. Katılımcılar, kamp sırasında yaptıkları resimleri ve diğer çalışmaları güzel birer anı olarak yanlarına alıp evlerine götürebileceklerdir. Yerinizin kesinleşebilmesi için 350TL’lik kaporanın 31 Mart’a kadar aşağıda yer alan hesap numarasına yatırılması gerekmektedir. Kalan bedelin kamp başlamadan önce tamamlanması gerekmektedir. Kapora iadesi yapılmayacaktır.

Şeyma Özcan

TR170006200022600006690539

Garanti Bankası
Kurtuluş Şubesi
Şube kodu: 226
Hesap no: 669 0 539

 

KONAKLAMA ÜCRETİ

Yarım Pansiyon: 100 TL (Sabah kahvaltısı, akşam yemeği, odun ateşinde çay, kahve, bitki çayları, kek ve poğaça gibi ikramları, çiftlikte yetişen ürünleri kapsamaktadır.)

Konaklama fiyatlarımız, kişi başına; gecelik olarak belirlenmiştir. Ahşap, taş ve kerpiç evler için konaklama ücreti aynıdır. Rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için bir gecelik kalma bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Lütfen info@pastoralvadi.com ve 05071781790’dan Ulaş Göltaş ile iletişime geçerek yerinizi kesinleştiriniz.

ULAŞIM

Her bir katılımcı, dilediği biçimde kampa ulaşabilir. Lütfen kampın başlama ve bitiş zamanlarını dikkate alınız. Bizler kamp başlamadan birkaç  gün önce orada olacağız. Uçakla gelecekler -zaman geçtikçe fiyat artışı olabileceği için- şimdiden biletlerini alırlarsa daha ekonomik olacağını hatırlatmak isteriz. Aynı veya birbirine yakın zamanlarda uçanlar için daha ekonomik olması açısından ortak bir transfer ayarlanabilir. Lütfen Pastoral Vadi ile iletişime geçiniz.

Pastoral Vadi’nin bulunduğu Yanıklar Köyü, Dalaman – Fethiye devlet karayolu üzerinde ve Dalaman’a 40 km, Fethiye’ye 15 km mesafededir. Ulaşımla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen web sitemizin ilgili sayfasını ziyaret ediniz: http://www.pastoralvadi.com/ulasim.aspx

 

KAYIT & SORULARINIZ İÇİN

Kaydolmak ve sorularınız için lütfen bize yazın: yaraticilikaskina@gmail.com
Sorularınız için bizleri gündüz aşağıdaki numaralardan arayabilirsiniz.

Şeyma Özcan +90 (538) 681 22 68

Alper Akçay 0 (535) 399 80 81

Gamze Yalçın 0 (534) 439 00 37

 

Pastoral Vadi’de Buluşmak Üzere :)

Şeyma & Alper & Gamze

 

EĞİTMENLER HAKKINDA

Şeyma Özcan

İzmir doğumlu yoga & meditasyon eğitmeni. Yoganın kendi bedeni ve hayatında yarattığı şaşkınlık veren şifalalanma süreci, Şeyma’yı yoga hocası olmaya götüren ilk neden oldu. Uzun yıllar reklam ajanslarında yöneticilik yaptıktan sonra yıpranmış bedenine ve ruhuna bir derman ararken Yoga’nın sunduğu bütüncül şifa yaklaşımıyla tanıştı.

O günden bugüne 10 yıldır, Türkiye’nin en iyi yoga stüdyolarında, GYM’lerinde, büyük şirketlerinde dersler veriyor. Türkiye’yi gezerek özel temalı kurslar düzenliyor, birbirinden farklı organizasyonlara ve festivallere katılarak yoganın ve meditasyonun şifasıyla daha fazla insanın tanışmasına aracılık ediyor ve hocalık eğitimleri düzenleyerek yeni yoga hocaları yetiştiriyor. Derslerinde birbirinden farklı yoga tarzlarını, öğrencinin ihtiyacına cevap verecek biçimde sentezliyor. Öğrencilerini kendi bedenleri ve nefesleriyle sihirli bir yolculuğa davet ederek, kendi içlerinde varolan o biricik ışığa göz kırpmaya, kalplerinden geleni dinlemeye bir alan yaratmayı seviyor. Yoga öğretisini ve uygulamasını, her insanın kendi doğal kaynaklarına bir geri dönüş yolculuğu olarak görüyor.

Şeyma araştırmalarını insan türünün evrimi, kinesiyoloji, sinir sistemi çalışma mekanizması ve anatomisi, travma çözümleme, psikoterapi, yoga felsefesi ve hareket anatomisi alanlarında sürdürüyor ve kendini her daim besleyebilmek ve geliştirebilmek adına dünyanın en iyi hocalarından eğitimler almaya devam ederek herşeyden önce iyi bir öğrenci olmaya çalışıyor.

Küçüklüğünden beri sanatla iç içe olan ve her tür yaratıcı eylemi şifa olarak gören Şeyma Hawaii’nin geleneksel enstrümanı ukuleleyi çalıyor, şarkı söylüyor, dansediyor, resim yapıyor ve bazen de yazı yazıyor.

Şeyma Özcan’la ilgili daha fazla bilgi için:

Web sitesi: www.seymaozcan.com

Facebook:  https://www.facebook.com/SeymaOzcanYoga/?fref=ts

Instagram: https://www.instagram.com/seymaozcanyoga/

 

Alper Akçay

Istanbul doğumlu Görsel & Performans Sanatçısı, beden terapisti. İçinden akan enerjinin, doğru dokunuşla insanlara da iyi geldiğini uzun yıllar önce farketti.Tıp ve Rehabilitasyon Merkezinden Meb onaylı Klasik Masaj sertifikasını aldı. Alman akupunktur uzmanı Sabine Goldmann ile uzak doğu masaj teknikleri üzerine çalıştı.Deneyimli masaj terapisti Alman Tatiana Rottenberg ile Temel Refleksoloji ve Tetik Nokta Masaj kursunu bitirdi.Dans,Hareket ve Sanat terapistleriyle derinleştirilmiş eğitim ve workshoplara katıldı. 2004 yılından beri aktif masaj ve beden terapileri yapıyor.

10 yıldan beri sema-semah dönüyor, yurtiçi ve yurt dışında sahne sanatları ve performanslar üretiyor.Farklı disiplinlerden sanatçılarla işbirliktelikleri yapıyor. Kollektif bilgi paylaşımını hızlandırmak niyetiyle zaman zaman meşk ve tasavvuf geleneğine örülü disiplinlerarası sanat buluşmaları organize ediyor. Yoga, hareket ve dans , özden hareket, doğaçlama, Butoh, Skinner Releasing ve sema-semah uyguluyor. Ayinsel dans ve rituelleri içeren Kalbin Dansı atölyesi yanı sıra, Yaratıcı Hareket ve Özden Hareket, Şamanik geleneklerden gelen bilgilerinden ilhamla oluşturduğu atölyeleri ile öğrendiği ve keşfettiklerini çemberler kurararak insanlarla paylaşıyor.

Kaz Dağları, Kelebekler Vadisi, Galata Şifahanesi, Ceres, Konya Dervish Brothers, İzmir Miracle ve Kapı Terapi ve son yıllarda Lübnan, Beyrut Yoga Center ve Homeopat Souha Nasreddine muayehanesinde çok fazla kişiyle seanslarını ve atölyelerini paylaşma şansı oldu.Sinem Er,Mey Elbi,Şeyme Özcan yoga kamplarına beden terapileriyle destek verdi. Bu bireysel seanslarında, çalıştığı kişilerin hikayesi üzerinde yoğunlaşıyor, bu yolla açılan tüm sezgisel deneyim ve şifayı ihtiyacı olanlarla paylaşmaya devam etmek istiyor.

Sanatsal çalışma ve projelerine daha detaylı bakmak isteyenler için:

Web:  www.alperakcay.com

Instagram: https://www.instagram.com/alper_akcay_tr/

 

Gamze Yalçın

2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İç Mimarlık bölümünden mezun olan Gamze, mezuniyetinin hemen ardından katıldığı sosyal sorumluluk projesi ile Filipinler’e gitti.

2010 yılında katıldığı bu projede ilk duvar resmini, çocuklar için yapma şansını yakalayan görsel sanatçı, adalarda geçirdiği 6 aylık süreçte içsel keşiflerinin ve hayallerinin peşine düştü.

İllüstrasyon, duvar resmi ve performans sanatı konularında çalışmalar üreten Gamze’nin çalışmalarını, İstanbul’un çeşitli mekanlarında ve sokaklarında görebilirsiniz. Berlin, Madrid, Recife, Brüksel şehirlerin sokaklarında boyama şansı yakalayan sanatçının en büyük ilham kaynağı, tüm tonları ve derinliği ile mavi ve seyahatleri.

Doğada üretmek onun için bir meditasyon şekli. Zaman zaman duvar resmi ve deneysel resim konularında workshoplar ve etkinlikler düzenliyor.

Description: https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

Şimdi çalışmalarını Cibali, Balat’taki stüdyosundan sürdürüyor.

Gamze Yalçın’ın güncel çalışmaları için: https://www.instagram.com/_gamzeyalcin_

foto

Yoruma Kapalı.