ŞEYMA ÖZCAN ile YİN & YANG YOGANIN ŞİFASI (20-23 Temmuz 2017)

Tarih: 20-23 Temmuz, Perşembe’den Pazar’a
Yer: Hızırkamp, Kaz Dağları-Edremit Balıkesir

kamp2Yazın en güzel zamanlarında, yüksek oksijen seviyesi, büyüleyici doğası, içinden şırıl şırıl akan Zeytinli Çayı ile yoga ve meditasyon çalışmalarımıza ev sahipliği yapacak olan Hızırkamp’ta Yin & Yang yoga tatili için bir araya geliyoruz! Neredeyse 10 yıldır hem tatil yapıp kafa dinlemek, hem de yoga ve meditasyon kamplarımı ve eğitimlerimi sunmak için defalarca kez geldiğim, adeta yuvam bellediğim bu güzel mekanda yine harika anı’lar biriktireceğiz.

Hayatın akışını yavaşlatırken, bedenlerimizi ve zihinlerimizi yumuşatıp nefesimizle tekrar buluşacağız. Bu tatil her seviyeye açıktır, daha önceden yoga veya meditasyon tecrübesi gerekmez. Eğer hiç tecrübeniz yoksa, başlamak için size muhteşem bir mekanda güvenli ve sağlam bir temel oluşturma olanağı sunar.

Katılım 20 kişi ile sınırlı olduğundan bir an önce rezervasyonunuzu yaparak yerinizi garantiye almanız önerilir.

kampGüne eklemleri yumuşak bir şekilde açan, zindelik, esneklik ve güç veren vinyasa (yang) yoga & pranayama (nefes) dersleriyle başlayacağız. Akşamlarıysa içinde uzun süre kaldiğımız pozlardan oluşan daha meditatif, sakin, derin açılma sağlayan yin akışları ve içe dönüp kendimizi dinlememizi sağlayan meditasyon çalışmalarını deneyimleyeceğiz. Baştan sona tüm dersler bir bütün oluşturacaklar ve sizlerle enerjinin yin & yang prensiplerini yaşamdan yoga matına uzanan bir perspektifte paylaşıyor olacağım. Bu anlamda kamp tamamlandığında, sizin de enerjinin bu ikili doğasına dair anlayışınız biraz daha içselleşmiş olacak.

Aşağıda detaylarıyla görebileceğiniz programdan arta kalan zamanlarda, Hızırkamp’ın muhteşem doğası içinde dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz! İsterseniz içebileceğiniz, pırıp pırıl Zeytinli Çayı’nın serin sularında yüzebilir, Kazdağı‘nın muhteşem güzelliği içinde yürüyüşler yapabilir, dilerseniz bir köşeye çekilip kitabınızı okuyabilir, dinlenebilir, dilerseniz güzel insanlarla güzel sohbetler yaparak sosyalleşebilirsiniz.

Gelirken yanınızda kendi yoga matınızı mutlaka getirin. Ayrıca yoga yaparken daha rahat etmenizi sağlayacak spor kıyafetleri, pozlar sırasında destekleyici olması için küçük bir yastık, bir battaniye veya şal, mayo, güneş koruyucu, suya dayanıklı terlik, yürüyüş ayakkabısı, akşam serin olursa diye her ihtimale karşıbir mont vs. ve su mataranızı getirmenizde de fayda var.

PROGRAM

Kampımız, 20 Temmuz Perşembe akşam dersiyle başlayıp, 23 Temmuz Pazar günü sabah dersiyle sona erecektir. Toplam 6 dersi kapsamaktadır.

20 Temmuz Perşembe
18.00-19.30 Tanışma Çemberi – Yin Yoga & Meditasyon
19.30-21.30 Akşam Yemeği

21 Temmuz Cuma
8.00-9.30 Yang Yoga & Pranayama
9.30-11.00 Kahvaltı
Serbest zaman
18.00-19.30 Yin Yoga & Meditasyon
19.30-21.30 Akşam Yemeği

22 Temmuz Cumartesi
8.00-9.30 Yang Yoga & Pranayama
9.30-11.00 Kahvaltı
Serbest zaman
18.00-19.30 Yin Yoga & Meditasyon
19.30-21.30 Akşam Yemeği
21.30-22.30 Ateş Başı Müzik, Mantralar, Niyetler

23 Temmuz Pazar
8.00-9.30 Yang Yoga & Pranayama & Kapanış Çemberi
9.30-11.00 Kahvaltı
12.00 Kamptan Ayrılış

HIZIRKAMP HAKKINDA
Hızır kamp, binbir pınarlı Kazdağları’nın Kirişlik Vadisi eteğinde bir tatil mekanı. Mehmetalan köyüne 2 km uzaklıkta olan kampımız Kazdağı Milli Park’ı sınırlarına yürüyüş mesafesinde. Kampımızın içinden akan Zeytinli Çayı’nın serin suyunda yüzmek, misafirlerimizin en zevkli deneyimlerinden biri. Kampımızın bulunduğu Kaz Dağları dünyanın oksijence en zengin noktalarından biri, ayrıca pek çok endemik bitki türünün de yetiştiği bu bölge tam bir şifa kaynağı.

10 yıldır, açık havada korunaklı bir şekilde çalışmaya imkan tanıyan bir büyük dom (çadır) ve bir büyük stüdyo ile yoga, dans, meditasyon, aile dizimi kampı gibi etkinliklere ve eğitim inzivalarına ev sahipliği yapıyoruz.

Akşam yemeklerinde bahçemizde yetişen sebzeleri köyümüzün zeytinyağı ile pişiriyoruz. Her gün vejetaryen menümüz var. Bunun yanında et, tavuk veya balıktan biri soframızdan eksik olmuyor. Müslüme Abla’mızın yemeklerinden herkes çok memnun. Özel “bazlama” ekmeğimiz, öğlen yemeklerindeki çiçek dolmaları, gözlemeler, sabah kahvaltısındaki “bişi”lerimiz Kaz Dağları’nın oksijeni ile iştahlananlara bire bir. Kampımızla ilgili daha detaylı bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret ediniz: www.hizirkamp.com

ÜCRET
Tüm yoga derslerine katılım ücreti 400TL’dir. Bu ücrete konaklama ve yol masrafları dahil değildir.
Rezervasyonların kesinleşebilmesi için 200TL kaporanın aşağıda yer alan hesap numarasına yatırılması, kalan bedelin 3 Temmuz Pazartesi gününe kadar tamamlanması gerekmektedir.

Şeyma Özcan
Garanti Bankası – Cihangir Şubesi
Şube No: 575 Hesap No: 6694944
eBan: TR31 0006 2000 5750 0006 6949 44

KONAKLAMA ÜCRETİ

Konaklama alternatifleri:
-İçinde banyo ve tuvaleti olan 1 ahşap ev, 1 taş ev
-Banyo tuvalet ortak kullanımlı 7 tane ağaç ev
-Ve çadır.

Kişi başı gecelik yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil)  şöyledir;
Taş ev – Ahşap ev 160 TL
Ağaç ev 110 TL
Çadır 95 TL
Kendi çadırınızla gelirseniz 85 TL

Konaklamanızı kesinleştirmek için lütfen hemen yoga@hizirkamp.com’a bir email  atın. Kamp alanında telefonlar pek çekmediğinden email ile veya 0(554)5670957’ye mesaj atarak Hasan Saltuksoy ile iletişim kurmanız daha sağlıklı olacaktır.

ULAŞIM

Balıkesir sınırları içinde yer alan Hızırkamp’a
– İstanbul’dan otobüsle Akçay’a gelerek
– Kendi aracınızla
– İDO ile deniz otobüsüne Bandırma’ya gelip ordan otobüsle Akçay’a
– Sabiha Gökçen’den Edremit Kocaseyit Havaalanına direkt uçuşlarla uçakla gelebilmek mümkün.

Ulaşım ile ilgili detaylı bilgilere web sitemizin ilgili bölümünden erişebilirsiniz: http://www.hizirkamp.com/konum.html

KAYIT & SORULARINIZ İÇİN

Kayıt ve sorularınız için lütfen bana yazın:
Şeyma Özcan seymaya@gmail.com

ŞEYMA ÖZCAN HAKKINDA
Yoganın kendi bedeni ve hayatında yarattığı şaşkınlık veren şifalalanma süreci, Şeyma’yı yoga hocası olmaya götüren ilk neden oldu. Uzun yıllar reklam ajanslarında yöneticilik yaptıktan sonra yıpranmış bedenine ve ruhuna bir derman ararken Yoga’nın sunduğu bütüncül şifa yaklaşımıyla tanıştı.

O günden bugüne 10 yıldır, Türkiye’nin en iyi yoga stüdyolarında, GYM’lerinde, büyük şirketlerinde dersler veriyor. Türkiye’yi gezerek özel temalı kurslar düzenliyor, birbirinden farklı organizasyonlara katılarak Yoganın ve Meditasyonun şifasıyla daha fazla insanın tanışmasına aracılık ediyor ve hocalık eğitimleri düzenleyerek yeni yoga hocaları yetiştiriyor. Derslerinde birbirinden farklı yoga tarzlarını, öğrencinin ihtiyacına cevap verecek biçimde sentezliyor. Öğrencilerini kendi bedenleri ve nefesleriyle sihirli bir yolculuğa davet ederek, kendi içlerinde varolan o biricik ışığa göz kırpmaya, kalplerinden geleni dinlemeye bir alan yaratmayı seviyor. Yoga öğretisini ve uygulamasını, her insanın kendi doğal kaynaklarına bir geri dönüş yolculuğu olarak görüyor.

Şimdiye kadar çok değerli isimlerle çalışma fırsatı bulan Şeyma Özcan, Zeynep Aksoy ile Temel Yoga Hocalık Eğitimi’nin ardından, Nicole Ohme ile Vinyasa Flow, Dharmacari Sudaka ile Yin Yoga & Thai Masaj, Godfrey Deveraux ile Dinamik Yoga, Banu Çadırcı ile Yoga Terapi & Anatomi, Chris Chavez ile ‘Path to Teaching’ hocalık eğitimlerini tamamlamıştır.  Ayrıca David Cornwell ile Meditasyon & Sinir Sistemi Teorileri, Funda Battle ile Travma Çözümlemeye Giriş, Carlos Pomeda ile Yoga Felsefesi ve Zeynep Aksoy ile Yoga Felsefesi eğitimlerine de katılarak bilgi ve deneyimini iyice pekiştirmiştir. Somatik Deneyimleme, Kinesiyoloji, Evrim gibi konular hakkında okuyup araştırmaktadır. 3 yıldır çok şifalı bir dans tekniği olan Skinner Releasing Teknik kurslarını takip etmektedir.

Küçüklüğünden beri sanatla iç içe olan ve her tür yaratıcı eylemi şifa olarak gören Şeyma, Hawaii’nin geleneksel enstrümanı ukuleleyi çalıyor, şarkı söylüyor, dansediyor, resim yapıyor ve bazen de yazı yazıyor.

Yoruma Kapalı.