ŞEYMA ÖZCAN ile 27 Eylül -1 Ekim’de Datça Hayıtbükü Ahşap Evleri’nde ”İçsel Dönüşümün Yolu” Yoga & Meditasyon Tatili

ŞEYMA ÖZCAN ile 27 Eylül -1 Ekim’de Datça Hayıtbükü Ahşap Evleri’nde ”İçsel Dönüşümün Yolu” Yoga & Meditasyon Tatili

Yıllar yılı gördüm ki, doğanın kalbinde, şehrin kaosundan ve kalabalığından uzakta yapılan, tatlı ve dinlendirici bir tatille birleşen yoga-meditasyon uygulamaları en derinlerimize, kalbimize, bedenimize, nefesimize işliyor, zihnimizi sakinleştirip yeniden kendimizle bağ kurmamızı sağlıyor. Çünkü doğadayken kalkanlarımız iniyor ve duyularımız daha ince detayları algılamaya ve bedenimiz yumuşamaya başlıyor. Böylece gerçekten neye ihtiyacımız olduğunu ve olmadığını dolaysızca görmeye başlıyoruz. İşte tüm bunları ve daha fazlasını deneyimlemek için geçen sene ilkini yaptığımız ve herkesin pek mutlu olduğu, Datça Hayıtbükü Ahşap Evleri Yoga & Meditasyon Tatili’ni bu kez ”İçsel Dönüşümün Yolu” başlığı altında daha zengin ve spesifik bir içerikle tekar yapıyoruz! Her seviyeden katılımcıya açık olan bu tatil, hiç yoga veya meditasyon yapmamış olanlar için harika bir yerde, sağlam ve güvenilir bir başlangıç yapma olanağı sunuyor olacak.

IMG_3160

Tam da sonbaharda, iç ritmimizin yavaşladığı, gözlerimizin içe dönüp bakmaya daha meyilli olduğu zamanlarda ”İçsel Dönüşümün Yolu” nda, yoga ve meditasyonun kadim bilgeliği ve tekniklerinden, Mindfulness (farkındalık) uygulamalarından, eski yoga metinlerinden, enerjinin seyrini ve kendimizi daha iyi tanımaya ve algılamaya doğru götüren tekniklerden, müzikten ve mantralardan ve eşli çalışmalardan faydalanıyor olacağız. Bu hem dinlendiren, yenileyen bir tatil olacak hem de herkes için bir içsel araştırma ve dönüşüm alanı yaratacak.

Sabahları güne hazırlayan, eklemleri yumuşakça açıp bedeni canlandıran vinyasa (akış) yoga & nefes, akşamları derin açılma ve gevşeme sağlayan yin yoga & meditasyon dersleri yapacağımız kampımızda, her ders farklı bir tema ile birbirini tamamlar nitelikte olacak. Öğlenleri çeşitli meditasyonlar ve farkındalık çalışmaları, akşam yemeklerinden sonra da sohbetler, okumalar, müzik ve matralar olacak. Dersler arasında kalan boş zamanlarda yöreyi tüm güzelliğiyle keşfedebilir, yavaşlayan zamanın ve sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Şayet herhangi bir sağlık sorununuz veya sakatlığınız varsa öncelikle doktorunuza sonra da Şeyma Hoca’ya seymaya@gmail.com üzerinden danışmalısınız.

Program

27 Eylül Çarşamba günü akşam dersiyle başlayacak olan kamp, 1 Ekim Pazar günü sabah dersiyle sona erecek ve toplam 8 dersi ve tüm diğer çalışmaları içerecektir.

27 Eylül Çarşamba

12.00 Otele varış, yerleşme & tanışma

18.00-19.30 Açılış & Tanışma Çemberi: Yin Yoga & Meditasyon

20.00 Akşam Yemeği

28, 29, 30 Eylül Perşembe, Cuma, Cumartesi

8.00-9.30 Vinyasa Yoga & Nefes: Her ders farklı bir tema

9.30 Kahvaltı

15.00-16.00 Farkındalık Çalışması: Plajda veya otelde, çeşitli temalarla çeşitli uygulamalar & meditasyonlar

18.30-20.00 Yin Yoga & Meditasyon: Her ders farklı bir tema

20.00 Akşam Yemeği

21.30-22.30: Sohbet, okuma, mantra ve müzik çemberleri

1 Ekim Pazar

8.00-9.30 Veda & Kapanış Çemberi: Vinyasa Yoga & Nefes

9.30 Kahvaltı

12.00 Otelden ayrılış

Hayıtbükü Ahşap Evleri

Datça’nın eşsiz tatil cenneti Mesudiye Hayıtbükü’nde bulunan Hayıtbükü Ahşap Evleri, doğaya dost taş ve ahşap evlerden oluşmaktadır ve tüm evler konforlu bir şekilde dizayn edilmiştir. Hayıtbükü; özellikle tatilcilerin gözdesi haline gelmekte ve sessiz, sakin, tertemiz deniziyle ön plana çıkmaktadır. Ovabükü’ne 800 metre Palamutbükü’ne ise 7 km uzaklıktadır. Ahşap Evlerin bulunduğu konum denize 50 adım mesafededir. Özel bir plaja hakim olan bu koyun en çok tercih edilme sebeplerinden birisi de denizinin temiz olması ve sessizliğidir. Kuş seslerinin arasında kalan bu doğa harikası yerde yoga-meditasyon ve tatil üçlüsünün keyfini doyasıya yaşayacaksınız.

Hayıtbükü Ahşap Evleri yerleşim ve konum olarak göz alıcı bir yerdedir. Köyün özellikle en rağbet gören yerinde konumlanmıştır, denize yürüyerek sadece 1 dakikada ulaşabilmek mümkündür.

Yoga dersleri arasında kalan uzun boş zamanlarda neler mi yapabilirsiniz? Tertemiz berrak sularında kulaç atabilir, bir köşeye çekilip kitabınızı okuyabilir, trekking, scuba diving veya tırmanış yapabilirsiniz. Ayrıca, yeterli sayı toplandığında harika koylara ve noktalara günlük tekne turu da yapabilmek mümkün.

Yarım pansiyon hizmet veren otelde sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri, doğal, taze ve mevsiminde malzemelerle, vejeteryan beslenme prensipleri doğrultusunda sevgiyle hazırlanıyor ve özenle sunuluyor.

Katılım Ücreti & Kayıt

Toplam 8 yoga dersine katılım, programda yer alan diğer tüm çalışmalar, iki veya üç kişilik odalarda toplam 4 gece yarım pansiyon konaklama kişi başı 1150TL’dir. Eğer tek başınıza bir odada kalmak isterseniz ücret 1350TL’dir.

(Yarım pansiyon konaklama; sabah kahvaltısı & akşam yemeği açık büfe, gün boyu çay ve bitki çaylarını kapsamaktadır.)

Kayıt ve sorularınız için hemen seymaya@gmail.com’a bir email atın.

Rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için lütfen hemen 05325070106’dan Hakkı Kaya’yı arayınız veya info@hayitbuku.com.tr ye kampa kaydolmak istediğinizi söyleyen bir email atınız. Ön kayıt için aşağıdaki hesaba, 300TL kapora ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Kapora geri iadesi yapılmayacaktır. Kalan bedelin 18 Eylül Pazartesi gününe kadar tamamlanması gerekmektedir.

Hakkı Kaya

Ziraat Bankası

Şube: Datça / Muğla Şubesi

Hesap Numarası: 432-54901547-5001

Iban Numarası: TR 1400 0100 0432 5490 1547 5001

Kamp 20 kişi ile sınırlı olduğundan bir an önce kaydınızı yaptırmanızı öneririz.

o_1aam7pf5rdqb1t68fp1t5k1gfg1k

Ulaşım

Ulaşım masrafları ve organizasyonu tamamen katılımcılara aittir.

Otobüs, özel araç veya Dalaman Havaalanı’na uçak tercih edilebilir.

Dalaman Havaalanı’ndan Hayıtbükü’ne transfer yaklaşık 2,5 saat sürmektedir. Şayet çoğunluk uçakla gelmeyi ve yaklaşık aynı uçuş saatlerini tercih ederse, daha uygun fiyata toplu bir transfer ayarlanacaktır. Bununla ilgili detaylar, daha sonra açıklanacaktır.

Gelirken Mutlaka Yanınıza Alın

Mekanda yoga matı ve destek malzemeleri bulunmaktadır, yine de kendi matınızı kullanmak sizin için önemliyse lütfen yanınızda getiriniz. Ayrıca, yanınıza küçük bir şal veya battaniye ve yoga derslerinde giymek üzere rahat kıyafetler alınız. Mayonuzu, güneş koruyucunuzu, deniz havlunuzu & terliğinizi ve yürüyüş yapmak için yürüyüş ayakkabınızı da yanınıza almayı unutmayınız.

Şeyma Özcan Hakkında

Yoganın kendi bedeni ve hayatında yarattığı şaşkınlık veren şifalalanma süreci, Şeyma’yı yoga hocası olmaya götüren ilk neden oldu. Uzun yıllar reklam ajanslarında yöneticilik yaptıktan sonra yıpranmış bedenine ve ruhuna bir derman ararken Yoga’nın sunduğu bütüncül şifa yaklaşımıyla tanıştı.

O günden bugüne 10 yıldır, Türkiye’nin en iyi yoga stüdyolarında, GYM’lerinde, büyük şirketlerinde dersler veriyor. Türkiye’yi gezerek özel temalı kurslar ve yoga kampları düzenliyor, birbirinden farklı organizasyonlara katılarak Yoganın ve Meditasyonun şifasıyla daha fazla insanın tanışmasına aracılık ediyor ve hocalık eğitimleri düzenleyerek yeni yoga hocaları yetiştiriyor. Derslerinde birbirinden farklı yoga tarzlarını, öğrencinin ihtiyacına cevap verecek biçimde sentezliyor. Öğrencilerini kendi bedenleri ve nefesleriyle sihirli bir yolculuğa davet ederek, kendi içlerinde varolan o biricik ışığa göz kırpmaya, kalplerinden geleni dinlemeye bir alan yaratmayı seviyor. Yoga öğretisini ve uygulamasını, her insanın kendi doğal kaynaklarına bir geri dönüş yolculuğu olarak görüyor.

Şimdiye kadar çok değerli isimlerle çalışma fırsatı bulan Şeyma Özcan, Zeynep Aksoy ile Temel Yoga Hocalık Eğitimi’nin ardından, Nicole Ohme ile Vinyasa Flow, Dharmacari Sudaka ile Yin Yoga & Thai Masaj, Godfrey Deveraux ile Dinamik Yoga, Banu Çadırcı ile Yoga Terapi & Anatomi, Chris Chavez ile ‘Path to Teaching’ hocalık eğitimlerini tamamlamıştır. Ayrıca David Cornwell ile Meditasyon & Sinir Sistemi Teorileri, Funda Battle ile Travma Çözümlemeye Giriş, Carlos Pomeda ile Yoga Felsefesi ve Zeynep Aksoy ile Yoga Felsefesi eğitimlerine de katılarak bilgi ve deneyimini iyice pekiştirmiştir. Somatik Deneyimleme, Kinesiyoloji, Evrim gibi konular hakkında okuyup araştırmaktadır. 3 yıldır çok şifalı bir dans tekniği olan Skinner Releasing Teknik kurslarını takip etmektedir.

Küçüklüğünden beri sanatla iç içe olan ve her tür yaratıcı eylemi şifa olarak gören Şeyma, Hawaii’nin geleneksel enstrümanı ukuleleyi çalıyor, şarkılar ve mantralar söylüyor, dansediyor, resim yapıyor, takılar tasarlıyor ve bazen de yazı yazıyor.

 

Yoruma Kapalı.