Şeyma Özcan ile 200 Saat Temel Yoga Hocalık Eğitimi

Bu eğitim yoga yolunda ve uygulamasında derinleşmek, kendini tanıma, değişim ve dönüşüm yolu için adım atmak, yogayı ezoterik bir inanç değil, sağlam ve ayakları yere basan, gündelik yaşama doğrudan uyarlanabilen pratik bir yaklaşımla özümsemek isteyen ve yoga hocalığının inceliklerini öğrenerek mesleği haline getirmek isteyen herkese açıktır!

Eğitim süreci gerek duygusal, gerekse fisiksel olarak yoğun ve adanmışlık gerektiren bir dönem olacağından, katılımcıların buna hazırlıklı olmaları, herhangi bir fiziksel hastalığı/rahatsızlığı olanların doktorlarına danışarak karar vermeleri gerekmektedir.

Eğitim sonunda, gerekli koşulları yerine getiren adaylar, tüm dünyada yoga hocalığı yapma hakkını veren Yoga Alliance onaylı sertifika almaya hak kazanacaklardır!

Eğitim başladığında en az 3 aylık bir yoga pratiği deneyimi olması gerekmektedir.

Bu Eğitim Kapsamında;

-Güvenli & besleyici bir yoga dersi vermek
-İyi bir yoga dersi vermek için tema & serileme oluşturmak
-Hareket & enerji anatomisi, beden parçalarının birbiriyle ilişkisinin asana (yoga pozu) üzerinden incelenip analiz edilmesi
-Yoga asanalarında ellerle yönlendirme & doğru hiza kavramı
-Nefesin anatomisi & nefes teknikleri
-Meditasyonun özü, bir hoca adayı olarak meditatif bakış açısının pratik olarak yaşam biçimine yansıtılması
-Yoga & meditasyon pratiğinin özümsenmesi & içselleştirilmesi
-Yoga Hocalığı sanatının incelikleri, iyi bir yoga hocası kime denir?
-Yoga felsefesi & tarihi

Konularında hem teorik hem de pratik olarak, derinlemesine bir öğrenme ve öğrendiklerini uygulayarak pekiştirme ortamı yaratılacaktır. Bu doğrultuda hoca adayları, eğitimin başladığı ilk günden itibaren ders verme ve yoga dersini oluşturan bileşenleri kavrama konularında sürekli desteklenip teşvik edileceklerdir.

Kimler Katılabilir?

-Kendini tanımak, geliştirmek, yoganın & meditasyonun müthiş dönüştürücü gücü üzerinden kendi potansiyelini keşfetmek isteyenler
-Hali hazırda yoga pratiği olup, yoga yolunda ve öğretisinde derinleşmek, meditatif bakış açısını gündelik yaşamının ayrılmaz bir parçası haline getirmek isteyenler
-Yoga hocalığını mesleği haline getirip, spor salonlarında ve yoga merkezlerinde ders vermek isteyenler
-Hali hazırda antrönörlük, fitness koçluğu, pilates eğitmenliği gibi bir mesleği olup, öğrencilerinin esnekliklerini ve yaşam kalitelerini arttırmaları yönünde onlara daha iyi destek olarak kariyerine katma değer eklemek isteyen spor-fitness profesyonelleri

Buluşma Tarihleri

Eğitim yaklaşık 6 aylık bir sürece yayılacaktır. Buluşmalar haftasonları, Cumartesi & Pazar günleri olacak ve 11.00-19.00 arasında gerçekleşecektir. Buluşmalarda hem teori hem de pratik yer alacaktır. Toplam 8 haftasonu buluşması gerçekleştirilecektir:

28-29 Kasım
19-20 Aralık
23-24 Ocak
20-21 Şubat
12-13 Mart
23-24 Nisan
14-15 Mayıs
28-29 Mayıs

Haftasonu buluşmalarında teorik olarak işlenen konular, ödevler, araştırmalar, ders izleme ve derslere asistanlık yapma gibi etkinliklerle sürekli biçimde pratik bir kavrayışa doğru desteklenecektir. Amaç ezbere ve belli kalıplara dayanmak yerine, sürekli öğrenme, araştırma ve merak duygusuyla beslenen hocalar yetiştirmektir.

İnziva

Haftasonu buluşmaları bittikten sonra, doğada bir mekanda gerçekleşecek 4 gün 5 gece sürecek inziva ile 6 ay boyunca öğrenilenler pekiştirilecek ve doğanın içinde yoga yolunun ve meditasyonun özüne dair derinlemesine bir iç araştırmaya girilecektir. İnziva mekanı ve tarihi daha sonra bildirilecektir.

200 Saat Nelerden Oluşuyor?

Haftasonu buluşmaları, ödevler, araştırmalar, derse katılım, kendi pratiğini yapma, inziva

Sertifika

Yukarıdaki tüm gereklilikleri yerine getiren ve saatlerini tamamlayanlar ve mezuniyet için tüm koşulları yerine getirenler, Yoga Alliance onaylı tüm dünyada geçerli sertifikayı almaya hak kazanacaklar ve bu sertifika ile diledikleri yerde ders verme şansına sahip olacaklardır.

Eğitim Ücreti

Eğitim bedeli 3800 TL’dir 15 Ekim 2015’e kadar yapılan ödemeler için 3500TL.
Rezervasyonun kesinlesebilmesi için 500TL kapora ödenmesi gerekmektedir.
Bu ücrete inziva konaklama ve yol ücreti dahil değildir.

Kayıt

seymaya@gmail.com
05386812268
eğitimle ilgili sorularınız için;
seymaya@gmail.com

seyma hocalık new

Yoruma Kapalı.