Şeyma Özcan ile 17-21 Ağustos’ta Yeldeğirmeni Bungalow Evleri’nde ”4 Çakra” Yoga Kampı!

17-21 Ağustos arasında Fethiye’nin en eski ve güzel yerleşim yerlerinden biri olan Kayaköy’de yer alan Yeldeğirmeni Bungalow Evleri’nde, ilk 4 çakra üzerine çalışacağımız yoga ve meditasyon kampına davetlisiniz!

Sabahları güne hazırlayan, eklemleri yumuşakça açıp bedeni canlandıran vinyasa (akış) yoga & nefes, akşamları derin açılma ve gevşeme sağlayan yin yoga & meditasyon dersleri yapacağımız kampımız, her seviyeden katılımcıya açıktır. Şayet herhangi bir sağlık sorununuz varsa öncelikle doktorunuza sonra da Şeyma Hoca’ya danışmalısınız.

Çakralar bedenimizdeki çok güçlü enerji merkezleridir, ne kadar sağlıklı ve dengeli çalışıyorlarsa biz de o kadar dengeli, sağlıklı ve ‘merkezimizde’ hissederiz. Kampın amacı, harika bir doğanın içinde, toprağın, havanın, suyun, ağaçların, kuşların ve çiçeklerin gücünden de yararlanarak katılımcıların çakralar ve çalışma prensipleri, her bir çakranın hangi ruhsal ve fiziksel temaya karşılık geldiği ve nasıl dengelenebileceği konusunda farkındalık yaratmaktır. Bu doğrultuda tüm dersler, birbiriyle bir bütünlük içinde ilerleyecektir, dersler içerisinde sohbetlere de yer verilerek bir paylaşım ortamı yaratılacaktır.

Günlük Program
17 Ağustos Çarşamba akşam dersiyle başlayacak olan kamp, 21 Ağustos Pazar sabah dersiyle sona erecek ve toplam 8 dersi içerecektir.

17 Ağustos Çarşamba
12.00 Otele varış, yerleşme & tanışma
18.30-20.00 Yin Yoga & Meditasyon
20.00 Akşam Yemeği

18, 19, 20 Ağustos Perşembe-Cuma-Cumartesi
8.00-9.30 Vinyasa Yoga & Nefes
9.30 Kahvaltı
18.30-20.00 Yin Yoga & Meditasyon
20.00 Akşam Yemeği

21 Ağustos Pazar
8.00-9.30 Vinyasa Yoga & Nefes
9.30 Kahvaltı
12.00 Otelden ayrılış

Yeldeğirmeni Bungalow Evleri
Fethiye Kayaköy’de, büyülü bir doğanın içinde bulunan Yeldeğirmeni Bungalow Evleri, yeşilliklerin içinde doğaya zarar vermeden yapılmış 25 bungalowdan oluşuyor. 4 Yıldız standartlarına uygun olan bungalowlar sedir ağacından yapılmış. Bahçesinde hayvanat bahçesi bulunan nadir otellerden biri. Özel yapılmış, konforlu ve geniş bir yoga stüdyosu bulunan mekan, özellikle yoga-meditasyon kampları & inzivaları için tercih ediliyor. Gemiler Koyu’na 6 km, Ölüdeniz’e 5 km mesafede. Yaz sıcağında aşağısı kavrulurken yerden yaklaşık 900 metre yükseklikte bulunan Kayaköy her zaman daha serin ve esintili bir yer. Hemen serinlemek isteyenler için bahçesinde bir havuzu var, orman içinden 45 dakikalık çok keyifli bir yürüyüşle Soğuksu Plajı’na ulaşmak mümkün.

Yeterli sayı toplandığında, tekne turu, yamaç paraşütü, dalış, jeep safari gibi keyifli ve heyecanlı aktiviteleri, otelin organizasyonu aracılığıyla yapabilmek mümkün. Mekanla ilgili daha detaylı bilgi için: www.yeldegirmenibungalow.com
Yarım pansiyon hizmet veren otelde sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri, doğal, taze ve mevsiminde malzemelerle, vejeteryan beslenme prensipleri doğrultusunda sevgiyle hazırlanıyor ve özenle sunuluyor.

Yoga Dersleri Ücreti
Toplam 8 yoga dersine katılım ücreti 500TL’dir. Rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için, aşağıdaki hesap numarasına 200TL kapora ödemesi yapılması gerekmektedir. Lütfen ödemeyi yaptıktan sonra seymaya@gmail.com adresine dekontu gönderiniz.
Şeyma Özcan
Garanti Bankası Kurtulus Subesi
Hesap No 6690539, Şube Kodu 226
iban TR170006200022600006690539

Konaklama Ücreti
İki kişilik odalarda kişi başı gecelik yarım pansiyon, sabah kahvaltısı & akşam yemeği açık büfe, gün boyu çay ve bitki çayları dahil konaklama ücreti 150TL’dır. Rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için Haziran sonuna kadar en az bir gecelik konaklama bedelinin Yeldeğirmeni Bungalow Evleri’ne ödenmesi gerekmektedir. Lütfen 0(535)5748605’ten Yasemin Kizen’i arayınız veya kizenyasemin@hotmail.com’a email gönderiniz.

Ulaşım
Ulaşım masrafları tamamen katılımcılara aittir. Dalaman Havaalanı’ndan Havaş servisi ile Fethiye Otogar’a gelmek, otogar çıkışında Carrefour önünden Kayaköy dolmuşlarına binmek ve köy meydanında inip 2 dakika yürüme mesafesi ile otele ulaşmak mümkün. Veya isteyenler otobüsle gelebilirler.
İstenirse Fethiye Otogar’dan taksi ile de otele gelebilmek mümkün. Tanıdık bir taksi ayarlayabilmek ve otele 40TL tutan taksi ücretini paylaşabilmek mümkün. Taksi bir seferde 6 kişi alabiliyor. Lütfen ulaşımla ilgili sorularınız için yine 0(535)5748605’ten Yasemin Kizen’i arayınız. Eğer gelmekte kararlıysanız, hemen uçak biletlerini almanızı öneririz çünkü biliyorsunuz gittikçe pahalanıyor.
Lütfen sorularınız ve kaydolmak için Şeyma Özcan’a email gönderiniz seymaya@gmail.com
Bu güzel kampta görüşmek üzere!

Gelirken Mutlaka Yanınıza Alın
Katılımcıların kendi yoga matlarını getirmeleri, yanlarına derslerde kullanmak üzere meditasyonlar için küçük bir yastık, küçük bir şal veya battaniye ve yoga derslerinde giymek üzere rahat kıyafetler almaları gerekmektedir. Ayrıca, mayonuzu, güneş koruyucunuzu, deniz havlunuzu & terliğinizi ve yürüyüş yapmak için yürüyüş ayakkabınızı da yanınıza almayı unutmayın.

Şeyma Özcan Hakkında
Şamanizm, kadim kültürler ve Uzak Doğu şifa yöntemleri hakkında uzun yıllar okuyan, araştıran ve kendini dönüştürme yollarının peşine düşen Şeyma, günün birinde eline geçen basit bir yoga-meditasyon kitabı ile yogayla tanıştı. Yoga, reklamcılıkla geçen uzun yıllar yüzünden gerilen bedenine, sıkışan nefesine, geveze zihnine, keyifsiz ve enerjisiz hallerine çok iyi geliyordu ve ilk önce tutkulu bir öğrenci, sonra tutkulu bir yoga hocasına dönüşme serüveni böyle başladı. Zeynep Aksoy, Nicole Ohme, Dharmacari Sudaka, Chris Chavez, Godfrey Deveraux ve Banu Çadırcı ile birbirinden farklı yoga stillerinde temel ve ileri seviye hocalık eğitimleri aldı. Dünyaca ünlü başka hocalarla da çok sayıda kursu tamamlayarak, yogaya olan farklı bakış açılarını deneyimleme ve özümseme ve yıllar içinde kendine özgü stilini yaratma fırsatı buldu. Kendi öz araştırmasını derinleştirmek için aile dizimi terapilerine, Osho meditasyonlarına, dans meditasyonlarına, sanat terapisi ve şifa çalışmalarına katıldı. 2 yıldır, çok şifalı ve iyileştirici olan ”skinnner releasing teknik” kurslarına katılarak, hareketi dansın özgürleştirici ve dönüştürücü penceresinden keşfediyor. Bu yıl uzman fizyoterapist Görkem Dizdar ile Kinesiyoloji alanında çalışmaya başladı ve insan bedenindeki hareketin gelişimine dair bu büyülü dünyaya iyice dalmış olduğu için çok mutlu. Ayrıca, türümüz Homo Sapiens’in evrim süreci hakkında merakla okuyor ve araştırıyor. Yaklaşık 9 yıldır adanma içinde sürdürdüğü yoga hocalığında sayısız ders verdi, temalı kurslar gerçekleştirmek için Türkiye’yi dolaştı, yoga hocaları yetiştirdi, ulusal ve uluslararası pek çok organizasyonda festivallerde yer alarak yoga ve meditasyonun şifalı gücünü pek çok kişiyle paylaşma fırsatını buldu. Türkiye’nin en büyük yoga okullarından Cihangir Yoga ile birlikte hazırladıkları DVD, Marie Claire dergisinin 2011 Mayıs sayısıyla yaklaşık 40.000 kişiye ulaştı.
Mars Athletic Club lokasyonlarında 8 yıl düzenli ders verdi ve bir GYM ortamında yoga anlayışınının yayılmasına ve özümsenmesine büyük katkı sağladı.
Şeyma, çok yönlü ve meraklı kişiliğinin doğal bir yansıması olarak resim çiziyor, el sanatlarıyla uğraşıyor, takılar, kolyeler, çantalar tasarlıyor, ukulele çalıyor, şarkı söylüyor ve dansediyor.
Şeyma, yogayı her zaman bir geri dönüş yolculuğu olarak gördü: koşullanmalardan, kısıtlamalardan ve yargılardan arınmış özümüze bir geri dönüş yolculuğu. Bu sebeple yoga derslerindeki amacı, öğrencilerinde kendi doğalarına yaklaşma ve onu keşfetme konusunda bir ilham yaratmak. Beden-nefes ve zihin üçlüsü birlikte farkedildiğinde ve çalıştığında, bu olağanüstü bir dönüşüm gücü yaratıyor ve dileği, bu gücü mümkün olduğunca fazla sayıda insanın bizzat deneyimlemesine aracılık ederek, yaşama daha fazla ışık geldiğini görmenin tadını çıkarmak..

seymakamp

Yoruma Kapalı.