Şeyma Özcan İLE 12-16 Eylül’de Datça Hayıtbükü’nde Yoga & Meditasyon Kampı!

Şeyma Özcan İLE 12-16 Eylül’de Datça Hayıtbükü’nde Yoga & Meditasyon Kampı!

Kurban Bayramı Tatili’nde Datça’ nın Mesudiye Köyü’nün en güzel koylarından birinde yer alan denize sıfır Hayıtbükü Ahşap Evleri’nde buluşuyor, harika bir tatili yoga ile birleştiriyoruz!

Sabahları güne hazırlayan, eklemleri yumuşakça açıp bedeni canlandıran vinyasa (akış) yoga & nefes, akşamları derin açılma ve gevşeme sağlayan yin yoga & meditasyon dersleri yapacağımız kampımız, her seviyeden katılımcıya açıktır. Şayet herhangi bir sağlık sorununuz varsa öncelikle doktorunuza sonra da Şeyma Hoca’ya danışmalısınız.

Kampın amacı, harika bir doğanın içinde, toprağın, masmavi bir denizin, havanın, suyun, ağaçların, kuşların ve çiçeklerin gücünden de yararlanarak, yaşadığımız bu zor günlerde hep birlikte yeniden bedeni, nefesi ve içimizdeki hayatı hatırlamaktır. Bu doğrultuda tüm dersler, birbiriyle bir bütünlük içinde ilerleyecektir, dersler içerisinde sohbetlere de yer verilerek bir paylaşım ortamı yaratılacaktır. Zira yoga & meditasyon bizlere tamamen kişisel bir araştırma alanı sunar, amaç herkesin bu alanda kendi bulduklarının eşsizliğinin tadına varabilmesi için güvenli bir ortam yaratmaktır.

Günlük Program

12 Eylül Pazartesi akşam dersiyle başlayacak olan kamp, 16 Eylül Cuma sabah dersiyle sona erecek ve toplam 8 dersi içerecektir.

12 Eylül Pazartesi
12.00 Otele varış, yerleşme & tanışma
18.30-20.00 Yin Yoga & Meditasyon
20.00 Akşam Yemeği

13, 14, 15 Eylül Salı, Çarşamba, Perşembe
8.00-9.30 Vinyasa Yoga & Nefes
9.30 Kahvaltı
18.30-20.00 Yin Yoga & Meditasyon
20.00 Akşam Yemeği

16 Eylül Cuma
8.00-9.30 Vinyasa Yoga & Nefes
9.30 Kahvaltı
12.00 Otelden ayrılış

Hayıtbükü Ahşap Evleri
Hayıtbükü Ahşap Evleri, Hayıtbükü Koyu’nda ahşap ve taş evlerden oluşmakta ve 15 dönüm arazi üzerine kurulu agro turizm konseptinde faaliyet göstermektedir. Her odanın müstakil 700 metrekare bahçesi olup misafirler bahçeden yerli tohumlardan üretilmiş sebze ve meyveleri kendileri toplayıp yiyebilmekte ve tarım konusunda da bilgi sahibi olabilmektedirler.

Yoga salonu, yaz kış kullanıma müsait olup içeriye ışık almasına karşın kötü hava koşullarından etkilenmeyecek şekilde; tavanı ve kenarları bambu, tabanı ahşap ve doğal malzemelerden inşa edilmiştir. Yoga salonu içerisinde yoga matları, bloklar kemerler ve yastık çeşitleri gibi yoga malzemeleri hazır bulunmaktadır.

Yarım pansiyon hizmet veren otelde sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri, doğal, taze ve mevsiminde malzemelerle, vejeteryan beslenme prensipleri doğrultusunda sevgiyle hazırlanmakta ve özenle sunulmaktadır.

Mekanla ilgili daha detaylı bilgi almak ve yöreyi tanımak için lütfen web sitesini inceleyin: www.hayitbuku.com.tr

Yoga Dersleri Ücreti

Toplam 8 yoga dersine katılım ücreti 500TL’dir. Rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için, aşağıdaki hesap numarasına 200TL kapora ödemesi yapılması gerekmektedir. Lütfen ödemeyi yaptıktan sonra seymaya@gmail.com adresine dekontu gönderiniz.

Şeyma Özcan
Garanti Bankası Kurtulus Subesi
Hesap No 6690539, Şube Kodu 226
iban TR170006200022600006690539

Konaklama Ücreti

İki kişilik odalarda kişi başı gecelik yarım pansiyon, sabah kahvaltısı & akşam yemeği açık büfe, kahvaltı ve akşam yemeği sonrası birer Türk kahvesi ikramı, gün boyu çay ve bitki çayları dahil konaklama ücreti 180TL’dır. Eğer odalarda 3 kişi kalınırsa gecelik ücret 150TL’dir. Rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için en kısa zamanda en az bir gecelik konaklama bedelinin Hayıtbükü Ahşap Evleri’ne ödenmesi gerekmektedir. Lütfen 0(532)5070106’dan Hakkı Bey’i arayınız veya info@hayitbuku.com.tr ye email gönderiniz.

Ulaşım

Ulaşım masrafları tamamen katılımcılara aittir. Mekanın web sitesinin http://www.hayitbuku.com.tr/tr/iletisim sayfasında detaylar yer almaktadır. Ulaşımla ilgili sorularınız için lütfen doğrudan mekanı arayınız.

Lütfen sorularınız ve kaydolmak için Şeyma Özcan’a email gönderiniz seymaya@gmail.com
Bu güzel kampta görüşmek üzere!

Gelirken Mutlaka Yanınıza Alın

Mekanda yoga mat bulunuyor ama katılımcılar isterlerse kendi yoga matlarını getirebilirler. Yanınıza, derslerde kullanmak için küçük bir şal veya battaniye ve yoga derslerinde giymek üzere rahat kıyafetler; ayrıca mayonuzu, güneş koruyucunuzu, deniz havlunuzu & terliğinizi ve yürüyüş yapmak için yürüyüş ayakkabınızı da yanınıza almayı unutmayın.

Şeyma Özcan Hakkında

Şamanizm, kadim kültürler ve Uzak Doğu şifa yöntemleri hakkında uzun yıllar okuyan, araştıran ve kendini dönüştürme yollarının peşine düşen Şeyma, günün birinde eline geçen basit bir yoga-meditasyon kitabı ile yogayla tanıştı. Yoga, reklamcılıkla geçen uzun yıllar yüzünden gerilen bedenine, sıkışan nefesine, geveze zihnine, keyifsiz ve enerjisiz hallerine çok iyi geliyordu ve ilk önce tutkulu bir öğrenci, sonra tutkulu bir yoga hocasına dönüşme serüveni böyle başladı. Zeynep Aksoy, Nicole Ohme, Dharmacari Sudaka, Chris Chavez, Godfrey Deveraux ve Banu Çadırcı ile birbirinden farklı yoga stillerinde temel ve ileri seviye hocalık eğitimleri aldı. Dünyaca ünlü başka hocalarla da çok sayıda kursu tamamlayarak, yogaya olan farklı bakış açılarını deneyimleme ve özümseme ve yıllar içinde kendine özgü stilini yaratma fırsatı buldu. Kendi öz araştırmasını derinleştirmek için aile dizimi terapilerine, Osho meditasyonlarına, dans meditasyonlarına, sanat terapisi ve şifa çalışmalarına katıldı. 3 yıldır, çok şifalı ve iyileştirici olan ”skinnner releasing teknik” kurslarına katılarak, hareketi dansın özgürleştirici ve dönüştürücü penceresinden keşfediyor. Bu yıl uzman fizyoterapist Görkem Dizdar ile Kinesiyoloji alanında çalışmaya başladı ve insan bedenindeki hareketin gelişimine dair bu büyülü dünyaya iyice dalmış olduğu için çok mutlu. Ayrıca, türümüz Homo Sapiens’in evrim süreci hakkında merakla okuyor ve araştırıyor. Yaklaşık 9 yıldır adanma içinde sürdürdüğü yoga hocalığında sayısız ders verdi, temalı kurslar gerçekleştirmek için Türkiye’yi dolaştı, yoga hocaları yetiştirdi, ulusal ve uluslararası pek çok organizasyonda festivallerde yer alarak yoga ve meditasyonun şifalı gücünü pek çok kişiyle paylaşma fırsatını buldu. Türkiye’nin en büyük yoga okullarından Cihangir Yoga ile birlikte hazırladıkları DVD, Marie Claire dergisinin 2011 Mayıs sayısıyla yaklaşık 40.000 kişiye ulaştı.

Mars Athletic Club lokasyonlarında 8 yıl düzenli ders verdi ve bir GYM ortamında yoga anlayışınının yayılmasına ve özümsenmesine büyük katkı sağladı.
Şeyma, çok yönlü ve meraklı kişiliğinin doğal bir yansıması olarak resim çiziyor, el sanatlarıyla uğraşıyor, takılar, kolyeler, çantalar tasarlıyor, ukulele çalıyor, şarkı söylüyor ve dansediyor.

Şeyma, yogayı her zaman bir geri dönüş yolculuğu olarak gördü: koşullanmalardan, kısıtlamalardan ve yargılardan arınmış özümüze bir geri dönüş yolculuğu. Bu sebeple yoga derslerindeki amacı, öğrencilerinde kendi doğalarına yaklaşma ve onu keşfetme konusunda bir ilham yaratmak. Beden-nefes ve zihin üçlüsü birlikte farkedildiğinde ve çalıştığında, bu olağanüstü bir dönüşüm gücü yaratıyor ve dileği, bu gücü mümkün olduğunca fazla sayıda insanın bizzat deneyimlemesine aracılık ederek, yaşama daha fazla ışık geldiğini görmenin tadını çıkarmak..

Yoruma Kapalı.